PILATES

to jedyny system ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, w których głównie skupiamy się na pracy głębokich mięśni tułowia, (mięśni stabilizujących kręgosłup i miednicę) oraz uczymy się prawidłowego oddechu. „Po dziesięciu godzinach lepiej się poczujesz, po 20 będziesz lepiej wyglądać, po 30 twoje ciało będzie jak nowe” – twierdził Joseph Pilates.

JOGA

Regularne uprawianie jogi wpływa na poprawę krążenia, zwiększa ruchomość w stawach, wpływa pozytywnie na narządy wewnętrzne oraz wzmacnia mięśnie.

Pomaga sie rozluźnić i rozciągnąć. Joga ma także pozytywny wpływ na psychikę przez co działa kojąco na układ nerwowy. Pomaga kontrolować emocje, a także reguluje prace oddechu i serca.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

to zajęcia autorstwa Joanny Malińskiej. Trening ten to jednocześnie profilaktyka i terapia bólów narządów ruchu. Składa się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń, z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej oraz wielu technik terapeutycznych. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych.

AKTYWNY SENIOR

Recepta na wieczną młodość! Ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające, w pozycjach wysokich i niskich (siadzie i leżeniu.) Aby przystąpić do ćwiczeń wymagane jest swobodne i samodzielne poruszanie się. Zajęcia dla chętnych na każdym poziomie zaawansowania, nie ma ograniczeń wiekowych.