FTI INDOOR CYCLING

to połączenie treningu grupowego z treningiem kolarskim na rowerze stacjonarnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy trening jest planowany i kontrolowany przez wyszkolonego instruktora, wzrasta motywacja i atrakcyjność zajęć dzięki odpowiedniej, energetyzującej muzyce oraz poczuciu „bycia w grupie”, zajęcia są przyjemne i ciekawe.

OPIS ZAJĘĆ

Profil  – to zajęcia poprawiające konkretną cechę motoryczną, jak wytrzymałość, siła i szybkość. Będziemy skupiać się także na poszczególnych elementach technicznych w pracy na rowerze. Są to zajęcia 70 minutowe, skierowane dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. Każdy profil zakończymy sprawdzianem, czyli jednostką podsumowującą 2 miesięczną pracę.
Endurance – zajęcia prozdrowotne ukierunkowane na poprawę wytrzymałości i wydolności tlenowej mające na celu również efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.
Hill  – trening symulujący jazdę w górskim terenie mający na celu poprawę siły mięśniowej oraz wytrzymałości siłowej.
Interval  zajęcia ukierunkowane na poprawę techniki i wydolności, charakteryzują się zastosowaniem odcinków regeneracyjnych pomiędzy odcinkami pracy.
Challenge  – dzień sprawdzianu (wyścigu) pozwalający zweryfikować poziom własnego wytrenowania i zaawansowania technicznego.
 

POZIOMY

MODERATE (MOD) - podstawowy poziom wybranych zajęć
  • założenie utrzymania stałej, wybranej intensywności
  • długie równe odcinki
  • kontrola tętna na wybranym zakresie
MiXED (MIX)  - drugi poziom w cyklu treningowym
  • falowe wykorzystywanie progów tętna
  • czas wykonywania trudniejszej techniki uzależniony od tętna
ADVANCED (ADV)  - najwyższy poziom techniczny wybraych zajęć